Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8] >
Skrill deneyimleriniz
Thread poster: Mustafa C. KATI
theendup
theendup
Türkiye
swift ücreti Jan 13, 2017

Skrill'in parite değişimlerinden sağladığı kazancı geçtim. En son 41 euro olarak gönderilen para, aracı bankanın 28 euro swift ücreti ile 13 euro olarak hesabıma geldi. Çıldırmak üzereyim. Hesabım Garanti bankasında. Bu ücret ödenmeden transfer yapmak mümkün değil mi? Sizin başınıza buna benzer bir şey geldi mi? Bu ücretten nasıl kaçınılır? Bilen birileri yardımcı olabilirse çok sevinirim.

[Edited at 2017-01-13 09:57 GMT]

Elif Baykara Narbay
Elif Baykara Narbay  Identity Verified
Türkiye
Local time: 14:17
German to Turkish
+ ...
ben de garanti ile çalışıyorum ve başımda aynı dert var :( Jan 13, 2017

swift ücreti tüm bankalar tarafından alınan bir ücret (daha önce yazılanlara bakarak cepteteb hariç sanıyorum).

garantinin uyguladığı ücret 30 dolar (avro hesabı için, 30 dolar karşılığı avro).

yüksek işlem hacmine sahip olduğunuzda pazarlık etme ve bu komisyonu 15-20 dolarlara çekme şansınız var ama iş yine şubenizde bitiyor. ben şimdilik yüksek tutarları banka üzerinden alıyorum ve fiyatlarımı da bunu kompanse edecek şekilde düze
... See more
swift ücreti tüm bankalar tarafından alınan bir ücret (daha önce yazılanlara bakarak cepteteb hariç sanıyorum).

garantinin uyguladığı ücret 30 dolar (avro hesabı için, 30 dolar karşılığı avro).

yüksek işlem hacmine sahip olduğunuzda pazarlık etme ve bu komisyonu 15-20 dolarlara çekme şansınız var ama iş yine şubenizde bitiyor. ben şimdilik yüksek tutarları banka üzerinden alıyorum ve fiyatlarımı da bunu kompanse edecek şekilde düzenledim. ama tabii bu aynı zamanda müşteri portföyünü etkiliyor.
Collapse

Hamid Aydin
Hamid Aydin  Identity Verified
Türkiye
Member (2008)
English to Turkish
+ ...
Ah! Jan 13, 2017

theendup wrote:

Skrill'in parite değişimlerinden sağladığı kazancı geçtim. En son 41 euro olarak gönderilen para, aracı bankanın 28 euro swift ücreti ile 13 euro olarak hesabıma geldi. Çıldırmak üzereyim. Hesabım Garanti bankasında. Bu ücret ödenmeden transfer yapmak mümkün değil mi? Sizin başınıza buna benzer bir şey geldi mi? Bu ücretten nasıl kaçınılır? Bilen birileri yardımcı olabilirse çok sevinirim.

[Edited at 2017-01-13 09:57 GMT]

Maalesef garanti bankası hem yurt içi bankacılık işlemlerinde hem de yurt dışından gelen para transferlerinde acımasız komisyonlar uyguluyor. Bu yüksek komisyon oranları nedeniyle yıllar önce kullanmayı bırakmıştım. Bunun yerine farklı alternatifler var. İlgili bankalara sorularak karşılaştırma yapılabilir.

İyi çalışmalar,

[Edited at 2017-01-13 14:03 GMT]

Haluk Erkan
Haluk Erkan  Identity Verified
Türkiye
German to Turkish
+ ...
Forumdaki diğer benzer başlık Jan 13, 2017

http://www.proz.com/forum/turkish/309923-bankaların_hesaba_gelen_dövizlerden_aldıkları_ücretler.html

Buradan daha ayrıntılı ve güncel bilgiler alabilirsiniz. En son Skrill+enpara.com üzerinden işlem yaptım, önceden de bildiğim gibi 18 TL tutarında kesinti yapıldı. Aracı banka kesintisi yok!

... See more
http://www.proz.com/forum/turkish/309923-bankaların_hesaba_gelen_dövizlerden_aldıkları_ücretler.html

Buradan daha ayrıntılı ve güncel bilgiler alabilirsiniz. En son Skrill+enpara.com üzerinden işlem yaptım, önceden de bildiğim gibi 18 TL tutarında kesinti yapıldı. Aracı banka kesintisi yok!

Ve halen yaklaşık 4 haftadır CepteTEB'den gelecek banka dokümanlarını bekliyorum, enpara.com bu konuda daha hızlı. Belki de sorun büyük kentlerden birinde yaşamadığımdan kaynaklanıyor olabilir. Çağrı merkezini araya araya bi hal oldum ve artık bıktım aynı şeyleri sorgulamaktan
Collapse

Emin Arı
Emin Arı  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Katılıyorum... Jan 14, 2017

tanert wrote:

Aslında ben de tam tersine Skrill'de hiç sorun yaşamıyorum ama Paypal'dan fazlasıyla şikayetçiyim. Skrill hesabıma genelde USD olarak gelen tutarı sadece 2-3 dolar gibi mütevazı bir ücret ödeyerek Türk bankasındaki USD hesabıma çekiyorum.

Paypal'da ise bakiyem USD olarak görünse bile USD hesabı yerine sadece TL hesabına para çekebiliyorum ve bu para çekilirken tedavüldeki kurun neredeyse 11-12 kuruş altında saçmasapan bir kurdan TL'ye dönüştürülüyor ve sırf bu yüzden 100 dolar başına 10 TL civarı zarar ediliyor zaten. Para Paypal hesabına geldiğinde de ayrı bir kesintiye uğruyor önceden.

Ayrıca Skrill transferleri genelde aynı gün hatta 10-15 dakikada hesabıma geçerken Paypal transferleri için bazen 1 haftadan fazla beklenmesi de cabası..

Taner Bey'e tamamen katılıyorum. Paypal her zaman normal döviz kurunun yüzde 3 altından bozuyor ve kendi komisyonunu, yani yüzde 5, TL'ye çevirmeden önce USD olarak alıyor. Aldığı fahiş komisyonu, bozarken verdiği dolar kurundan mı bozuyor? Tabi ki hayır.

Skrill, transferwise ve western union varken bir daha Paypal ile çalışmam.

Küçük miktarları biriktererek müşteriden toplu ödeme almak daha iyi çünkü toplamda bir yıl bekleseniz bile faiz kaybınız dolar bazında %3-4 olacaktır ki yine de paypal'ın aldığından (kazığından) daha düşük.

ragepyre
ragepyre
Türkiye
wallet currency Feb 19, 2017

skrill den hesap açarken cüzdan olarak tr mi yoksa dolar/euro cüzdanı mı açmak daha mantıklı? kesinti farkı oluyor mu yani?
mesela dolar ile ödeme alıyorsak vadesiz dolar iban ı versek skrill e hesabımıza dolar olarak geçmiyor mu para?

[Edited at 2017-02-19 11:08 GMT]

BETUL86
BETUL86
Türkiye
SKRİLL'den İş Bankasına para aktarma Mar 14, 2017

Merhaba,Skrill'den İş Bankası hesabıma para aktarmak istiyorum ancak IBAN numaramı yazdığımda "invalid entry"yazısı çıkıyor..Bu sorunla karşılaşan oldu mu?Skrillle yazıştım ancak benden banka dekontu istiyorlar..IBAN neden uyumsuz bir cevap veremediler..

Ali Bayraktar
Ali Bayraktar  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Boşluk bırakmayın Mar 14, 2017

BETUL86 wrote:

Merhaba,Skrill'den İş Bankası hesabıma para aktarmak istiyorum ancak IBAN numaramı yazdığımda "invalid entry"yazısı çıkıyor..Bu sorunla karşılaşan oldu mu?Skrillle yazıştım ancak benden banka dekontu istiyorlar..IBAN neden uyumsuz bir cevap veremediler..

4 hanli gruplar halinde değil, tüm rakamlar ve tr harfi bitişik yazın.

Ali Bayraktar
Ali Bayraktar  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
EURO Mar 14, 2017

ragepyre wrote:

skrill den hesap açarken cüzdan olarak tr mi yoksa dolar/euro cüzdanı mı açmak daha mantıklı? kesinti farkı oluyor mu yani?
mesela dolar ile ödeme alıyorsak vadesiz dolar iban ı versek skrill e hesabımıza dolar olarak geçmiyor mu para?

[Edited at 2017-02-19 11:08 GMT]

TL cüzdan seçerseniz şöyle olur.

1- Size euro veya dolar ödeme yaparlarsa skril o ödemeyi anında TL'ye dönüştürür
2- Hesaptaki parayı banka hesabına çek dediğinizde TL ile EURO satın alır ve size EURO gönderir.

Durduk yere sadece bozdurup satın almadan bile büyük zarar edersiniz.
Skrill'de herşey EURO dönüyor.
EURO hesap açın.

M. Ali

sakurt
sakurt
Türkiye
Konu hortlamış olacak ama... Jul 16, 2017

Halil Ibrahim Tutuncuoglu "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh" wrote:

para Garanti Bankası aracılığıyla geldi ve 50 € 33 € olarak geldi bir de banka yıllık € hesabı komisyonu geçmiş toplamda 19 küsür €' ya düştü. Ben tabi isyan ederek 3 ay boyunca Skrille yazışmalar yaptım -ceo'ya doğrudan yazarak (Siegfried Heimgaertner= [email protected])interpole şikayet edeceğime dair tehditler de dahil- ama orada müşteriyle iyi şekilde ilgilenen ve ayda 1-2 kere İstanbul'a gelen bir tek Kamelia adlı bir arkadaş yardımcı oldu ([email protected]) gerçi Türkiye'de büroları da var (sanırım bu arkadaş telefonunu kaybettim: https://www.facebook.com/acdedeoglu?fref=pb&hc_location=friends_tab ). Bu arada çalıştığım şirketin Skrill'e geçme sebebi de Paypal'da yüklü bir meblağın transfer sırasında kayba uğramalarıydı.

[Edited at 2014-05-18 08:17 GMT]

Halil bey;
ben 13/07/2017 de contabo.com firmasına skril üzerinden ikinci fatura ödemesini yaptım.
Yalnız şöyle bir durum var. Skrill.com kontrol panelimde yapılan ödeme veya işlem görünmüyor.
Kredi kartı dökümanımda bu paranın 14/07/2017 tarihinde çekildiği görünüyor.
Bankamı aradım ve ödemenin gerçekleştiğini... Ayrıca Skrill şirketi bu parayı Contabo GmbH şirketi için çektiğini belirtmiş kredi kartı işlemlerinde.

Yinede Skrill kontrol panelimde bu işlemin görünmemesi beni rahatsız etti.
Sitelerinde ki iletişim formu çalışmıyor.
Verdiğiniz e-mail adreslerinden [email protected] bu e-mail adresi pasif, diğer e-mail adresi [email protected] bundan daha e-mailden red cevabı gelmedi büyük ihtimalle aktif.

Demem o ki... bu ödeme neden kontrol panelimde görünmüyor.
İlk yaptığım ödeme görünüyor... Ödeme yapmam gereken firma da bu ödemenin görünmediğini Skrill ile iletişime geçmemi söylüyor.

ahmet3385
ahmet3385
Türkiye
banka ödemesi Nov 23, 2017

iyi günler. skrill hesabımdaki parayı bir tanıdığımın enpara hesabına çekmek istedim. iban numarasını girdiğimde ödeme çekildi olarak yanıt verdi. şuan hesaba ödemenin gelmesini bekliyorum fakat sorun çıkarmı bu işlemden ? skrill sadece kendi adımıza olan hesaplarımı kabul ediyor bilen biri cvp verebilirse çok sevinirim.

ahmet3385
ahmet3385
Türkiye
skrill enpara para transferi Dec 3, 2017

iyi günler. skrillden enpara hesabıma 152.67 euro para transferi gerçekleştirdim. enpara euro hesabımda para birkaç gün gözükmedi sonra bankayı aradığımda paranın miktarını sordular. skrillde söylenen miktarı belirttim küsüratıyla hatta ss alıp yolladım. fakat yatan parayla belirttiğim miktarın farklı olduğunu söylüyorlar bu yüzden parayı hesaba geçirmiyorlar. skrill e belirttim durumu ama ısrarla aynı miktarı söylüyorlar. yollanan para 152.67 dir. oldukça z... See more
iyi günler. skrillden enpara hesabıma 152.67 euro para transferi gerçekleştirdim. enpara euro hesabımda para birkaç gün gözükmedi sonra bankayı aradığımda paranın miktarını sordular. skrillde söylenen miktarı belirttim küsüratıyla hatta ss alıp yolladım. fakat yatan parayla belirttiğim miktarın farklı olduğunu söylüyorlar bu yüzden parayı hesaba geçirmiyorlar. skrill e belirttim durumu ama ısrarla aynı miktarı söylüyorlar. yollanan para 152.67 dir. oldukça zor durumda kaldım. bunun nedeni ne olabilir. yardımcı olursanız konuyla ilgili minnettar kalırım. sorun neyden kaynaklanıyor ?Collapse

Abdullah Yetim
Abdullah Yetim  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
Re:skrill enpara para transferi Dec 4, 2017

2 yıl kadar önce Enpara hesabına Skrill'den para aktardım, 30€ kesinti olmuştu. Sizin bakiyede muhtemelen öyle olmuştur.

eray1965
eray1965
Türkiye
skrill papara Jan 2, 2018

skrill de 60 liram kaldı eğer biri isterse skrill hesabına 60 lirayı yollarım bana paparadan 50 lira gönderebilen kişiye.

burcu bal
burcu bal
Türkiye
skrill kuru ne olmalı? Aug 11, 2018

Merhaba,

Skrill de net bi çözüm var mı? yapıkrediyi kullanabiliyor muyuz? İlk hesabını tl den açtım. kapattım. sonra tekrar acacaktım aynı bilgilerle girince tekrar hoş geldin dedi. onu kapatmaya çalışıyorum. kapatmadan yen hesapla euro hesabı açtıgımda naısl bi problemle karşılaşacagımı bilmiyorum. en güncel bilgiler nelerdir.? Aktarabilir misiniz?

Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Skrill deneyimleriniz

Translation news in Türkiye

Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »