Kudoz PRO vs. non-PRO
Autor wątku: Elvira Daraban
Elvira Daraban
Elvira Daraban  Identity Verified
Local time: 06:39
francuski > rumuński
+ ...
Feb 18, 2010

PRO - a question that is suitable for professional translators

Non-PRO - a question that can be answered by any bilingual person without the aid of a dictionary

Am întâlnit în ultimele săptămâni o serie de solicitări de asistenţă terminologică cu termeni care pot fi clasificaţi între dificili şi extrem de specializaţi, care sunt clasificate ca şi non-PRO. Din ultimele mele verificări, situl este d
... See more
PRO - a question that is suitable for professional translators

Non-PRO - a question that can be answered by any bilingual person without the aid of a dictionary

Am întâlnit în ultimele săptămâni o serie de solicitări de asistenţă terminologică cu termeni care pot fi clasificaţi între dificili şi extrem de specializaţi, care sunt clasificate ca şi non-PRO. Din ultimele mele verificări, situl este disponibil şi în română, iar clasificarea afişată este extrem de clară.

Întrebarea mea este, în aceste condiţii, ce îi determină pe stimaţii colegi să îşi clasifice întrebările ca non-PRO, dat fiind că este evident faptul că persoanele care oferă răspunsuri au făcut efortul de a oferi referinţe, fie din dicţionare, fie on-line.

Da, ştiu, există posibilitatea de a modifica prin vot clasificarea dar, în multe din cazuri, solicitantul închide întrebarea înainte ca unii sau alţii să poată vota, iar cel care le-a oferit răspunsul selecţionat merită cu certitudine mai mult.
Collapse


 


Do tego forum nie został przydzielony moderator.
W celu zgłoszenia naruszenia zasad forum lub zasięgnięcia pomocy, proszę kontaktować się z personelem portalu »


Kudoz PRO vs. non-PRO






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »